THE LETTER ART GALLERY, HAYATEVİ-ARTBUDDY GİRİŞİMİ İŞ BİRLİĞİ İLE

DEPREM BÖLGESİNDEKİ SANATÇILARI

“ATELIER” KONUK SANATÇI PROGRAMINA KATILMAYA DAVET EDİYOR.

 Atelier, görsel sanatlar alanında, genç sanatçıların üretimlerini desteklemeyi ve görünürlüklerini artırmayı amaçlayan kısa süreli bir misafir sanatçı programıdır ve Goyahub Corner’ın mekân sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

  • Sanatçıların kullanımına sunulan toplam 80 m² atölye mekânı, İzmir’de tarihi Kemeraltı semtinde Antikacılar Çarşısı’nda yer almaktadır. Program kapsamında, Atelier genç sanatçılara altı hafta süresince paylaşımlı çalışma alanı sağlamaktadır. Takip eden iki haftada ise sanatçıların üretimlerini izleyicilerle atölye ziyaretleri, sanatçı konuşmaları ve atölye sergileriyle paylaşmaktadır. GoyaHom, programa deprem bölgesinden katılacak sanatçılara Kasım 2023-Mayıs 2024 arasında ücretsiz konaklama imkânı sunmaktadır.
  • Sanatçılara konuk sanatçı programı süresince harcırah sağlanmamakta ve sanatçılar İzmir’e ulaşımlarını kendileri karşılamaktadırlar.
  • The Letter Art Gallery, Hayatevi-Artbuddy işbirliğiyle deprem bölgesinden sanatçıları Kasım 2023-Mayıs 2024 dönemlerinde gerçekleşecek Atelier’nin IV, V, VI numaralı edisyonlarına başvurmaya davet ediyor.
  • Başvuruların tümü 6 Haziran 2023, Salı gününden itibaren açıktır. Her edisyon ilgili “açık çağrı”nın son tarihinde kapanmış sayılmaktadır ve sonuçlar belirtilen tarihlerde açıklanır.

The Letter Atelier IV

Açık çağrı: 2 – 16 Ekim 2023

Katılımcıların açıklanması: 23 Ekim 2023

Atölye başlangıç: 11 Kasım 2023

Çalışma: 11 Kasım – 22 Aralık 2023

Sergi: 23 Aralık 2023 – 6 Ocak 2024

The Letter Atelier V

Açık çağrı: 1 – 15 Aralık 2023

Katılımcıların açıklanması: 22 Aralık 2023

Atölye başlangıç:  6 Ocak 2024

Çalışma: 6 Ocak – 16 Şubat 2024

Sergi: 17 Şubat – 2 Mart 2024

The Letter Atelier VI

Açık çağrı: 1-15 Şubat 2024

Katılımcıların açıklanması: 19 Şubat 2024

Atölye başlangıç: 2 Mart 2024

Çalışma: 2 Mart – 12 Nisan 2024

Sergi: 13 Nisan – 27 Nisan 2024

“Atelier” Konuk sanatçı programı, son iki yıldır[i] deprem bölgesindeki on bir ilden[ii] birinde yaşayan ve üretimlerini yine bu illerde yapan, görsel sanatlar alanında çalışan tüm sanatçılara açıktır. Genç sanatçılara öncelik sağlanmaktadır.

[i] 6 Şubat 2021 tarihi ya da daha öncesinden itibaren.

[ii] Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa

                                                                                              ~

Hayatevi-Artbuddy Girişimi (ya da uzun adıyla Hayatevi-Artbuddy Girişimi Acil Durum Konuk Sanatçı Programı), Kahramanmaraş depreminden etkilenen sanatçılar ile Türkiye ve dünyadaki “Konuk Sanatçı Programları”nı (KSP) eşleştirmeyi amaçlayan bir acil durum konuk sanatçı programı girişimidir.

Hayatevi-Artbuddy Girişimi’nin kendisi bir konuk sanatçı programı değildir! Depremin gerçekleşmesinin hemen ardından kurulmuş, kapasite ve kısıtlılıklarını bilen, sanatçı ile konuk sanatçı programını eşleştirmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan gönüllü bir girişimdir. Sanatçılar ve konuk sanatçı programları arasında gerçekleşecek idari ve finansal ilişkide taraf olmaz. Girişim, sanatçı ve konuk sanatçı programları arasında eşleşmeyi garanti etmez, ancak bunun için çaba gösterir. Eşleşme gerçekleşmediği sürece sanatçıların kimliklerini açıklamaz.

Sanatçıların paylaştıkları her türlü bilgi Hayatevi-Artbuddy Girişimi tarafından sadece eşleşme potansiyeli olan konuk sanatçı programları ile paylaşılır, başka hiçbir kurum ile paylaşılmaz ve bu bilgiler ilgili konuk sanatçı programı tarafından ve bu kurumun bulunduğu ülkenin “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” çerçevesinde işlenir ve korunur. Bu verilerin işlenmesi ve korunmasından Hayatevi-Artbuddy Girişimi sorumlu değildir.

Ayrıntılı bilgi için: https://hayatevi.org/artbuddy

Hayatevi-Artbuddy Girişimi, sanatçı ve konuk sanatçı programlarını en ideal koşullarda bir araya getirmeyi amaç edinir, hiçbir ikamet tarihi ve / ya da konaklama yeri garanti etmez!

 

@theletter.artgallery @hayatevinde @goyahub @goyahom @kemeraltiantikacilarcarsisi
#theletterartgallery #theletteratelier #goyahubcorner #hayatevi #hayateviartbuddy #konuksanatçıprogramı #artresidency #artistresidency #artistinresidence #izmir